سلام ، به سایت طراحی جرثقیل خوش آمدید.

از جرثقیل دروازه ای بیشتر بدانیم!

از جرثقیل دروازه ای بیشتر بدانیم!

طراحی و ساخت جرثقیل :  جرثقیل دروازه ای نوعی جرثقیل سقفی است که دارای یک پل تک یا دو پل است که توسط پایه های جداگانه ای که روی چرخ ها یا سیستم ریلی یا در امتداد یک مسیر حرکت می کنند پشتیبانی می شود. معمولاً زمانی که دلیلی برای عدم دخالت سیستم محدودیت ارتفاعی وجود دارد، مورد توجه قرار می گیرند.

جرثقیل دروازه ای بیشتر برای کاربردهای خارج از سالن های سر پوشیده یا زیر سیستم جرثقیل سقفی استفاده می شود. متفاوت از جرثقیل سقفی ، این نوع جرثقیل ها نیازی به جفت شدن با سازه تکیه گاه ساختمان ندارند و نیاز به تیرهای باند پایدار و ستون های نگهدارنده را از بین می برد. 

در برخی موارد، این می تواند منجر به کاهش قابل توجه هزینه های متریال شود و در مقایسه با جرثقیل سقفی مشخص شده مشابه راه حل سودآورتری باشد.

از جرثقیل دروازه ای بیشتر بدانیم!
از جرثقیل دروازه ای بیشتر بدانیم!

جرثقیل های دروازه ای بزرگتر ممکن است روی یک ریل تعبیه شده در زمین، معمولاً در یک خط مستقیم و در یک منطقه کاری اختصاصی، حرکت کنند. می‌توان از آن‌ها را برای کارهای ساخت سبک یا تعمیر و نگهداری در اطراف یک مرکز حرکت داد. 

سیستم های دروازه ای کامل یا نیمه دروازه ای اغلب برای کارهای ساخت سنگین، یا در نوعی حیاط در فضای باز، مانند حیاط های فولادی، محوطه های راه آهن، محوطه های ضایعات و محوطه های حمل و نقل و کانتینر استفاده می شود.

آنها همچنین برای کارهای پیش ساخته یا سیمان برای مناطقی که در آن بتن دال را تشکیل و اصلاح می کنند مشهور هستند. طراحی آنها به آنها اجازه می دهد تا در فضای باز به کار گرفته شوند و همچنین به لیفتراک ها و سایر ترافیک های موتوری اجازه می دهد تا از زیر آن استفاده کنند و از آن عبور کنند. 

معمولاً از سیستم‌های دروازه‌ای قابل حمل برای بلند کردن و نگه‌داشتن بار در زمان ساخت یا مونتاژ یا کار استفاده می‌شود. بار اجباری از طریق تاسیسات جابجا نمی شود، اما این نوع جرثقیل را می توان برای کار بر روی قطعات یا تجهیزات مختلف جابجا کرد.

جرثقیل دروازه ای قابل حمل همچنین می تواند انعطاف پذیری بیشتری نسبت به جرثقیل ایستگاه کاری یا جرثقیل جیب به شما بدهد . جرثقیل بازویی معمولا به نصب بر روی یک پایه بتن ریخته، و یک بار آن نصب می شود. یک سیستم دروازه ای قابل حمل کوچکتر می تواند مانند جرثقیل بازویی کار کند، اما با گسترش کسب و کار شما و شروع بهینه سازی و بتن ریزی فضای انبار، می تواند به محل شما منتقل شود.

کاربرد جرثقیل دروازه ای :

  • سایت های ساختمانی

  • بنادر و بنادر.

  • کارگاه هایی که ستون های موجود برای نگه داشتن بار چرخ جرثقیل سقفی کافی نیست.

  • کارگاه هایی با ارتفاع سقف کم.

  • مکان هایی با طول خلیج نامنظم یا ناسازگار.

  • سایت ها/ پروژه هایی که نیاز به انتقال خود جرثقیل به مکان دیگری دارند.

  • مکان هایی که قرار است بارها از نقاط خارج از دهانه جرثقیل جابجا شوند. به عنوان مثال، در مورد بار بیش از حد، و این در دو طرف ریل است.

 در اینجا چند عامل وجود دارد که باعث محبوبیت بیشتر جرثقیل های دروازه ای نسبت به جرثقیل های سقفی شده است:

  • قیمت بالای تیرهای بلند (LT) که در مورد جرثقیل سقفی مورد نیاز است، اما نه در مدت زمان کوتاهی از جرثقیل دروازه ای استفاده می شود.
  • هزینه اضافی ستون های مورد نیاز برای پشتیبانی از تیرهای سفر طولانی (LT).
  • قیمت پایه مدنی برای ستون ها (برای جرثقیل های سقفی) بسیار بیشتر از قیمت پایه های عمرانی برای ریل های جرثقیل 

استفاده در فضای باز/داخلی

اگر قرار است سیستم جرثقیل Goliath شما برای کار در فضای باز نصب شود، باید نوع رنگی که روی آن اعمال می شود و همچنین مواد مورد استفاده خود را در نظر بگیرید. از آنجایی که جرثقیل باید در فضای باز استفاده شود، به موادی مانند فولاد گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ نیاز دارید که بتواند خوردگی را حفظ کند و در برابر آب شور، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، گرما یا سرمای شدید و رطوبت مقاوم باشد.

همچنین می‌خواهید ویژگی‌های اضافه‌شده‌ای مانند پانل‌های الکتریکی عایق‌شده و بخاری‌های موتور برای حفظ عناصر را ببینید. همچنین می توانید برای محافظت از چرخ دستی و بالابر، یا منطقه سرپوشیده اضافه کنید. اینها در واقع می توانند تمام مدت در بالای بالابر حرکت کنند یا می توانند یک ایستگاه پارکینگ انتخابی در انتهای جرثقیل باشند.

خلاصه

جرثقیل های دروازه ای به درستی برای مدیریت بالابری با حجم بالا طراحی شده اند و وسیله ای سازمان یافته برای بلند کردن یا جابجایی بارهای سنگین از طریق حیاط، یا محیط عمومی تولید/انبارداری، یا کارگاه تولیدی ارائه می دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.