مهندس سعید کمرخانی

تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز

تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکزReviewed by تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز on May 25Rating: 5.0تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکزتنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز

تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز

آموزش نرم افزار سالیدورکز


امروز می خواهیم راجب ذخبره سازی ، بک آپ گرفتن و همچنین رکاوری Recovery در نرم افزار سالیدورکز Solidworks با شما علاقمندان به نرم افزار سالیدورکز صحبت کنیم …..

آیا تا کنون مدل طراحی شده خود را از دست داده اید، و یا اینکه  فراموش کرده اید تغییرات خود را ذخیره کنید؟ آیا تا به حال طراحی خود را تغییر داده اید و نمی توانستید تغییرات را به یک مدل قبلی اصلاح کنید، بنابراین شما مجبور بودید از ابتدا شروع کنید؟ بنابراین اجازه دهید به شما نشان دهیم چگونه می توان تضمین کرد که با ایجاد ذخیره در نرم افزار SOLIDWORKS ، تهیه نسخه پشتیبان و تنظیم خودکار در گزینه های سیستم خود، طرح های خود را حفظ  کنید. با لرن مکانیک بزرگترین مرجع آموزش مهندسی مکانیک در ایران همراه باشید …

نرم افزار SOLIDWORKS دارای تنظیمات متعدد برای پشتیبان گیری از فایل های خود است. این تنظیمات به راحتی قابل دسترسی هستند و می توان از مسیر زیر به این تنظیمات دسترسی پیدا کرد :

Tools Options System Options Backup/Recover.

تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز
تنظیمات ذخیره، بک آپ و رکاوری در نرم افزار سالیدورکز

 گزینه های  بازیابی اتوماتیک  SOLIDWORKS

در بخش اول، بازیابی اتوماتیک ، شما می توانید یک فرکانس زمانی برای صرفه جویی در فایل های خودکار بازیابی برای سند فعلی خود و محل ذخیره این فایل ها را تنظیم کنید. این یک فایل .SWAR (SOLIDWORKS  بازیابی اتوماتیک ) را به محل مورد نظر شما ذخیره می کند. اگر یک تصادف را تجربه کنید و SOLIDWORKS بسته می شود، هنگامی که شما SOLIDWORKS را باز کنید، پنجره کار شما فایل بازیابی خودکار را نشان می دهد و می توانید این فایل را به جای آن باز کنید. با این حال، هنگامی که یک فایل را به صورت دستی ذخیره می کنید، فایل بازیابی خودکار برای آزاد سازی فضای حذف می شود.

اگر با شبیه سازی در  SOLIDWORKS کار می کنید، می توانید یک فایل بازیابی خودکار پس از مش بندی ( شبکه بندی )  انجام و بعد از اجرای یک مطالعه شبیه سازی ذخیره کنید تا اطمینان حاصل شود که در صورت وقوع تصادف، اطمینان حاصل شود که اطلاعات خود را حفظ کرده اید.

 گزینه های پشتیبان گیری ( بک آپ ) در SOLIDWORKS

برای بخش دوم پشتیبان گیری، می توانید چند نسخه پشتیبان تهیه شده را در هر سند بر اساس تنظیمات خود تا حداکثر 10 پشتیبان گیری در هر سند ذخیره کنید و مشخص کنید کجا می خواهید فایل های پشتیبان ذخیره شوند. هر زمانی که یک سند را ذخیره می کنید، نرم افزار  SOLIDWORKS یک سند پشتیبان از فایل شما را ذخیره می کند. برای آزاد کردن فضای دیسک و ذخیره اسناد پشتیبان جدید، می توانید فایل های پشتیبان قدیمی تر از یک تاریخ مشخص را به صورت خودکار حذف کنید.

 گزینه یادآوری را  در نرم افزار SOLIDWORKS ذخیره کنید…

در بخش آخر، شما می توانید آگاه شدن از یادآوری را ذخیره کنید، به طوری که شما هشدار را  از SOLIDWORKS دریافت کرده اید اگر فایل های خود را برای مدت زمان ذخیره نکنید.


تهیه شده در گروه آموزشی لرن مکانیک 

ارسال نظر